hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Podnikanie

Aké podcasty počúva Michal Truban alebo Lucia Pašková? Spolu s nimi sme vybrali dvanástku najlepších

S päticou úspešných slovenských podnikateľov sme vybrali dvanásť podcastov, ktoré sa zameriavajú na biznis, inovácie a osobný rast.

Martina Havranová
30. 1. 2022 13:30 Čas čítania: 2:13
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Podnikanie
0
Martina Havranová
30. 1. 2022 13:30
Čas čítania: 2:13

Aké podcasty počúva Michal Truban alebo Lucia Pašková? Spolu s nimi sme vybrali dvanástku najlepších

S päticou úspešných slovenských podnikateľov sme vybrali dvanásť podcastov, ktoré sa zameriavajú na biznis, inovácie a osobný rast.

Martina Havranová
30. január 2022, 13:30
Čas čítania: 2:13
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Sleduj Disrupter, nech ti nič neujde z podnikateľského sveta:
disruptersk na Instagrame
Disrupter SK na LinkedIn

Podcasty sa stávajú čoraz obľúbenejším zdrojom informácií, a to nielen tie zo sveta biznisu. Navyše dávajú možnosť venovať sa problematike do hĺbky. V spolupráci s päticou úspešných slovenských podnikateľov sme vybrali dvanásť podcastov, ktoré sa venujú téme biznisu a inováciám.

 

Ak ťa zaujímajú podnikateľské témy a rád sa inšpiruješ príbehmi úspešných Slovákov, vstúp do klubu Refresher+. Vďaka nemu získaš neobmedzený prístup ku kvalitnému obsahu aj v biznisovej sekcii Disrupter. 

Výber Michala Trubana, podnikateľa a podpredsedu hnutia PS

Michal Truban je sám tvorcom vlastného podcastu, kde sa venuje nielen témam spojeným s podnikaním, ale aj témam osobného rastu. Pravidelne v ňom diskutuje so známymi osobnosťami nielen zo sféry biznisu. 

 

Okrem toho rád počúva Huberman Lab Podcast, ktorý vedie Dr. Andrew Huberman, profesor neurobiológie a oftalmológie na Lekárskej fakulte Stanfordovej univerzity. V podcaste sa zaoberá otázkami, ako náš mozog a jeho spojenia s orgánmi tela riadia naše vnímanie, správanie a naše zdravie.

Podcast Huberman Lab.
Podcast Huberman Lab. Zdroj: Spotify/Huberman Lab

 

Exponential View je podcast podnikateľa a investora Azeema Azhara, ktorý v ňom podrobne rozoberá témy ako umelá inteligencia, prípadne ako novodobé technológie menia spoločnosť a svet podnikania.

 

Výber Lucie Paškovej, zakladateľky spoločnosti Curaden Slovakia

V podcaste Prečo práve oni? moderátorka Adela Vinczeová predstavuje príbehy úspešných slovenských podnikateľov zo súťaže EY Podnikateľ roka. Respondenti v ňom predstavujú svoju cestu k úspechu a nešetria ani cennými podnikateľskými radami.

 

Podcast Prečo práve oni? predstavuje príbehy úspešných slovenských podnikateľov.
Podcast Prečo práve oni? predstavuje príbehy úspešných slovenských podnikateľov. Zdroj: Spotify/Prečo práve oni?

 

Ďalším je Ceo Podcast, v ktorom predstavujú svoje podnikateľské príbehy ľudia stojaci na čele najúspešnejších slovenských spoločností a prezentujú svoj pohľad na riadenie firiem. Rozhovory s nimi vedie managing partner brandingovej agentúry Generations Daniel Bradáč.

Podcast Jergy Talks vedie Jerguš Holeczy. Spovedá hostí primárne z oblasti reklamy, športu, HR a biznisu. Jeho základným mottom je odpoveď na otázku, ako sa jeho hosťom podarilo dosiahnuť úspech.

 

Celosvetovo uznávaná párová terapeutka Esther Perelová vo svojom podcaste Where Should We Begin rozoberá časté problémy vzťahov dneška. Jej podcast sa snaží posilniť a pochopiť nielen intímne, ale aj medziľudské vzťahy.

 

Výber Natálie Selvekovej, majiteľky kliniky krásy Envy

Podcast Forbes Česko sa zameriava na aktuálne dianie na biznisovej scéne v našom regióne.
Podcast Forbes Česko sa zameriava na aktuálne dianie na biznisovej scéne v našom regióne. Zdroj: Spotify/Forbes Česko

 

Podcast českého Forbesu vysvetľuje aktuálne dianie v biznise vo svetovom, ale aj domácom meradle. Navyše prináša aj rozhovory s úspešnými podnikateľmi z nášho regiónu, v ktorých rozoberá nielen ich úspechy, ale aj omyly. 

Výber Martina Hermana, zakladateľa spoločnosti Powerful Medical

Podcast Land of the Giants sa zaoberá témou, ako veľké technologické spoločnosti menia svet okolo nás a akú má ich úspech skutočnú cenu. V niekoľkých epizódach rozoberá napríklad spoločnosť Apple, Google alebo Netflix.

 

Recode Daily je podcast Adama Clarka Estesa a Rani Mollovej, v ktorom vysvetľujú príbehy o tom, ako technológie ovplyvnili životy bežných ľudí. Zameriavajú sa najmä na príbehy, ktoré zaujali médiá a vyvolali rozruch. 

 

Podcast Zero to IPO rieši strategické rozhodnutia, pred ktorými stáli celosvetovo úspešní podnikatelia.
Podcast Zero to IPO rieši strategické rozhodnutia, pred ktorými stáli celosvetovo úspešní podnikatelia. Zdroj: Spotify/Zero to IPO

 

Podcast Zero to IPO je navrhnutý tak, aby podnikateľom, začínajúcim podnikateľom a širokej verejnosti poskytol nefiltrovaný pohľad na to, čo je skutočne potrebné na vybudovanie úspešnej firmy. Zakladatelia svetovo úspešných firiem v ňom hovoria o ťažkých strategických rozhodnutiach, ale aj o problémoch, s ktorými sa počas podnikania stretli. 

Výber Silvie Kušnírovej, zakladateľky SKPR strategies

Podcast Simona Sineka A Bit of Optimism je nielen o biznise, ale aj o životných lekciách. Kušnírová odporúča najmä epizódu číslo 29 a rozhovor so Sarah Blakelyovou, zakladateľkou firmy Spanx, vyrábajúcej sťahujúcu spodnú bielizeň.

 

V podcaste A Bit of Optimism Simona Sineka posúvajú úspešní ľudia cenné rady do života.
V podcaste A Bit of Optimism Simona Sineka posúvajú úspešní ľudia cenné rady do života. Zdroj: Spotify/A Bit of Optimism

 

Sarah bez úverov a investorov vybudovala z vlastnej obývačky firmu, ktorú minulý mesiac predala za 1,2 miliardy dolárov. Sarah má štyri malé deti a je skvelým príkladom ženského líderstva a pozitívnej, zdravej sebadôvery, ktorá pomáha ísť si za svojím cieľom a nenechať sa odradiť.

Upozorniť na chybu - ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Spotify
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy Podnikanie
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac